افتخار ایرانی گوگل

امید کردستانی، نایب‌رئیس ارشد بخش فروش و عملکرد جهانی در شرکتاینترنتی گوگل است.

در حالی که یاهوایران را از لیست کشورهای موجود در اینسایت حذف کرده است اما گوگل به لطف مدیر ایرانی خود همچنان زبان فارسی را به رسمیتمی‌شناسد.
امید کردستانی در تهران به دنیا آمده و در سن چهارده سالگی، پس از مرگپدرش به کالیفرنیا رفته‌است.


وی مدرک کارشناسی مهندسی برق خود را ازدانشگاه ایالتی سن‌خوزه گرفته‌است. وی همچنین در سال 1991 مدرک کارشناسی‌ارشد خودرا در رشته «مدیریت بازرگانی»(MBA) از دانشگاه استنفورد گرفت.او دارای سابقه‌ای بیش از 12 سال در زمینه فناوری سطح بالا درشرکت‌های پیشروی اینترنتی مانند نت‌اسکیپ است. او همچنین نائب‌رئیس بخش توسعه، کسبو کار و فروش در این شرکت بود و توانست بازده مالی وب‌گاه نت‌اسکیپ را در عرض 18ماه از 88 میلیون دلار در سال به بیش از  200میلیون دلار در سال برساند.

اوکارش را در نت‌اسکیپ در بخش فروش اُای‌ام (OEM) آغاز کرد و در طی دوره چهار ساله کهدر آن شرکت حضور داشت مسئولیت برقراری ارتباطات تجاری با شرکت‌هایی چون ای‌بِی،سیتی‌بانک، آمریکن‌آن‌لاین، آمازون، تراولاسیتی، اینتل و اکسایت را برعهدهداشت.کردستانی پیش از آغاز کار در نت‌اسکیپ در بخش‌هایی چون بازاریابی،مدیریت محصول و توسعه،کسب و کار در شرکت‌هایی چون 3DO، Go و هیولت-پکارد فعالیتمی‌کرده‌ است.
خودش همیشه می‌گوید که خوش‌بینی و امیدواری به آینده ، که از خصلتهای مهاجرین است، نقش موثری در موفقیت شغلی اش داشته است.

کردستانی شیک پوشو عجیب غریب
کردستانی را در گوگل بخاطر طرز لباس پوشیدن رسمی و در آغوش گرفتنهمکاران و رئیس‌هایش می شناسند. او نیمی از ساعات کارش را در مسافرت و بیرون است
دیپلماسی امید کردستانی
کردستانی را در گوگل بعنوان یک دیپلماتهم می شناسند: در فضای استرس آلود و شتابنده چنین شرکتی تقریبا هر روزه در اتاقمدیران ارشد جر و بحث های شدیدی در می گیرد و امید همیشه میانجی و قاضی است. برایمثال گوگل، وجود چنین خصلت هایی در یک کارمند ، در لحظات بحرانی بسیار ارزشمند وحساس است. شعار همیشگی کردستانی: ایجاد رابطه، اعتمادسازی، انجام وعده و قول ها ، ونهایتا پولدارتر کردن سهامداران و شرکا استLove looks not with the eyes, but with the mind; And therefore is wing'd Cupid painted blind..." -Helena in Shakespeare's "A Midsummer Night's Dream"

/ 32 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خیزران

هفته ای یک باربرای نکو داشت دوستی بای

خیزران

هفته ای یک باربرای نکو داشت دوستی بای

انوش

کجائی .دلم گرفت ................ما را چه میشود[سوال]

خیزران

سلام سلام هفتگی وبی شائبه ی ما را ب÷ذیر باپست جدیدی درخدمتم بای

خیزران

فرزانه ی عزیز من دلتنگ توام بای

انوش

وقتی که کامنت تو رو دیدم خوشحال شدم برگشتی اما انگار....[ناراحت][گل]