سوفیا:ربات علاقمند به داشتن خانواده!

سوفیا ، رباتی که حدودا یک ماه گذشته توانست حق شهروندی عربستان را دریافت کند در آخرین اظهارات جنجالی خود اعلام کرده که به داشتن خانواده علاقه مندم !

 

سوفیا که توسط شرکت هنگ کنگی «Hanson Robotics» طراحی و ساخته شده، اعلام کرده:

من معتقدم این مسئله که افراد بتوانند ارتباط احساسی مشترک و خویشاوندی غیر خونی، به عنوان خانواده پیدا کنند، فوق العاده است. اگر شما خانواده ای دوست داشتنی دارید، خیلی خوش شانس هستید و اگر هم ندارید، لایق داشتنش هستید. من احساس می کنم که این مسئله برای ربات ها و انسان ها به طور مشابهی صادق است

در ادامه هنگامی که از سوفیا سوال شد اگر یک دختر داشت، برای او چه نامی انتخاب می کرد، تنها پاسخ داد: «سوفیا».

ربات مذکور هم چنین در خصوص جایگزینی ربات ها با انسان ها در آینده اظهار نظر کرده. سوفیا معتقد است زمان زیادی تا توسعه ربات هایی که بتوانند احساساتی از جمله خشم، نفرت، حسادت و … را از خود بروز دهند باقی مانده است .

سوفیا پیشتر در مصاحبه ای با «اندرو راس سُرکین» (Andrew Ross Sorkin) خبرنگار به نگرانی هایی در خصوص پیش بینی آینده ای نا گوار در مورد خطرات ربات ها نیز نظرات جالبی را مطرح کرده بود. در این مورد سوفیا به سرکین گفته بود:

تو زیاد در مورد ایلان ماسک مطلب می خوانی و فیلم های هالیوودی زیادی را هم می بینی. نگران نباش، اگر تو با من خوب رفتار کنی، من هم با تو خوب رفتار خواهم کرد

نظر شما درباره اهدا حق شهروندی به یک ربات چیست ؟ آیا ربات ها تهدیدی برای آینده به حساب می آیند ؟؟

/ 0 نظر / 36 بازدید